Bratislavský masaker motorovou pílou

Autor: Gábor Grendel | 17.12.2013 o 8:02 | (upravené 17.12.2013 o 15:13) Karma článku: 22,29 | Prečítané:  4933x

Čo je toto za štát, kde si stačí kúpiť motorovú pílu a najať SBS-ku a človek môže "vykosiť" niekoľko hektárov lesa? Čo je toto za štát, kde mať na svojej strane SBS-ku je viac, ako mať na svojej strane štátnu políciu? Čo je toto za štát, kde jeden úradník môže beztrestne povoliť "masaker", z ktorého je každému súdnemu človeku do plaču? Čo je toto za štát, kde Lesy SR vymenia pôdu na bratislavskej Kolibe za handlovskú a vďaka trojtisícovému "zisku" označia túto zámenu za výhodnú?

Keby existovali majstrovstvá sveta v tancovaní na hrane zákona, slovenskí špekulanti by mali vitríny plné medailí. Lebo:

- hovorca Lesov SR má možno pravdu, že zákon umožňuje zámeny. Ale to ešte neznamená, že každú žiadosť o zámenu musí štát aj akceptovať. Niekedy by sa hodilo napríklad porozmýšľať, na čo asi bude niekomu pozemok v jednej z najlukratívnejších častí Bratislavy;

- hovorca Lesov SR má možno pravdu, že v čase zámeny Lesy SR nepočítali s výrubom lesa. Lesy asi nie. Ale podnikateľ, ktorý bol ochotný venovať 3000 EUR a pár sto hektárov pôdy v Handlovej navyše tomuto štátu, asi áno.

Človeku sa nechce veriť, že traja neznámi "podnikatelia" sa pustia do takého svinstva bez toho, žeby mali za sebou niekoho vplyvného. Mŕtvy mafián Svoboda, ani skrachované HZDS Vladimíra Mečiara to však isto nebudú. To je falošná stopa.

Noví majitelia pozemkov na bratislavskej Kolibe by sa mali prestať schvávať za SBS-károv a právnikov a okamžite by mali zalesniť svoju pôdu. To je minimum. A štát by sa mal pri takýchto špekulantských pokusoch prestať tváriť, že pre stromy nevidí les. V opačnom prípade sa môžme jedného dňa zobudiť na to, že karpatské lesy v okolí Bratislavy nahradila džungľa. Betónová.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Pri Poslednej večeri urobil Leonardo da Vinci fatálnu chybu

O omyle, ktorého sa dopustil maliar, sa hovorí málo.


Už ste čítali?