Podivný kšeft v Starom Meste - 2. časť

Autor: Gábor Grendel | 29.10.2013 o 18:44 | (upravené 29.10.2013 o 21:23) Karma článku: 16,65 | Prečítané:  2875x

Vývoj kauzy nevýhodného predaja kancelárií vo vlastníctve bratislavského Starého Mesta začína potvrdzovať, že na magistráte tejto mestskej časti niečo smrdí. Včera popoludní som dostal od starostky Táni Rosovej (SDKÚ-DS) ponuku, ktorá sa, takpovediac, neodmieta. Navrhla mi, aby sme sa išli spolu pozrieť na kancelárske priestory, ktoré chce predať bez súťaže za hanebne nízku cenu. Súhlasil som.

Pre pani Rosovú to bola jedinečná príležitosť vyvrátiť podozrenie, že chystá podivný kšeft: predaj 200 metrov štvorcových za 107-tisíc EUR. Teda za cenu, za ktorú sa predávajú administratívne priestory v Topoľčanoch a nie v najlukratívnejšej časti Bratislavy. Pol hodinu pred dohodnutým termínom však spoločnú obhliadku zrušila s odôvodnením, že nájomník (zástupca firmy DVP Finance Group, s.r.o., ktorej chce nehnuteľnosť predať) je vo Zvolene, preto sa do tých priestorov nemáme ako dostať. Jej asistent mi však okamžite navrhol náhradný termín: dnes o 12:45. Opäť som, samozrejme, súhlasil, aj keď hrozilo, že v tom čase už bude biznis dokonaný, pretože zastupiteľstvo, ktoré malo predaj na návrh starostky odobriť, začalo rokovať dnes o 9:00 ráno.

Potom sa však udiali dva nečakané zvraty:

1; pani Rosová na úvod zastupiteľstva stiahla z programu návrh na predaj nehnuteľnosti na Štúrovej ulici,

2; necelé dve hodiny pred dohodnutou obhliadkou mi jej asistent oznámil, že aj dnešná obhliadka sa ruší. A dôvod? Vedeniu Starého Mesta "sa nepodarí zohnať kľúče od nájomníka", a preto sa obhliadka odkladá na neurčito.

Pani starostka teda premárnila šancu dokázať, že kancelárie na Štúrovej majú štvrtinovú hodnotu oproti obvyklým cenám v tejto mestskej časti. Rozhodol som sa teda zistiť čo-to o tejto nehnuteľnosti "po vlastnej linke". A zistil som nasledovné:

1; ide o kancelárie, v ktorých donedávna sídlila slovenská pobočka UNHCR (Vysoký komisariát OSN pre utečencov),

2; ide o priestory, ktoré nemajú žiadnu technickú závadu,

3; nehnuteľnosť má vlastné vykurovanie, sociálne zariadenia, kuchynský kút - a to všetko vďaka rekonštrukcii, ktorú platilo UNHCR,

4; spoločnosť DVP Finance Group, s.r.o., ktorá sa stala nájomníkom vo februári 2013 po odchode UNHCR, v týchto priestoroch žiadnu činnosť nevykonáva a kancelárie už 10 mesiacov zívajú prázdnotou.

Prečo si niekto 10 mesiacov prenajíma priestory, ktoré vôbec nevyužíva? Všetko nasvedčuje tomu, že od začiatku tu išlo o niečo úplne iné.

Vážená pani starostka,

ako volená zástupkyňa občanov by ste mali v prvom rade hájiť záujem verejný. Verejný záujem v takýchto prípadoch znamená získať z predaja mestského majetku čo najviac peňazí. Ja osobne Vám záväzne ponúkam 120-tisíc EUR za 200 metrov štvorcových na Štúrovej ulici. A som si istý, že ak vypíšete riadnu súťaž, nájdu sa aj takí, ktorí ponúknu viac.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Pri Poslednej večeri urobil Leonardo da Vinci fatálnu chybu

O omyle, ktorého sa dopustil maliar, sa hovorí málo.


Už ste čítali?